کلینیک جراحی های لاپاراسکوپی، اندوسکوپی و چاقی Laparoscopic, endoscopic & obesity clinic

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جراحی لاپاروسکوپی چاقی مخصوص افرادی است که چاقی مفرط دارند.لاپاروسکوپی شامل استفاده از تلسکوپ مخصوص (لاپاروسکوپ) برای مشاهده معده است که معمولا ایجاد برش های کوچکتر شکم را امکان پذیر می سازد.

چاقی مفرط چیست؟

چاقی مفرط به معنای 100 پوند (45.5 Kg)یا 100% بالاتر از وزن ایده آل بدن است که برخی اوقات به "چاقی مرضی" معروف است.چاقی مفرط را طبق جدول های قد و وزن شرکت بیمه زندگی کلان شهری تعیین می کنند.این بیماری با پیدایش عوارضی همراه است که زندگی را به مخاطره می اندازد.عوارضی مانند هیپرتانسیون،دیابت و بیماری سرخرگ کرونری تعدادی از آنها هستند. برای حل این مشکل روش های درمانی فراوانی مورد حمایت قرار گرفته اند از جمله رژیم های غذایی کم کالری،دارو تعدیل رفتاری و درمان باورزش اما تنها درمانی که در کنترل طولانی مدت چاقی مرضی مؤثر واقع شده است، مداخله جراحی است.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جراحی بای‌پس معده به نام Roux-en-Y یکی از رایج‌ترین جراحی‌های بای‌پس است و ۸۰ درصد جراحی‌های مربوط به کاهش وزن در ایالات متحده را شامل می‌شود و دارای دو بخش است:

بخش اول: ایجاد یک کیسه‌ی کوچک در معده

در این بخش جراح٬ معده را به یک بخش بزرگ و بخشی کوچکتر تقسیم می‌کند. سپس٬ در فرایندی به نام دوختن معده٬ بخش کوچک معده بخیه زده یا دوخته می‌شود تا کیسه‌ای درست شود که فقط می‌تواند در حد یک فنجان غذا در خود نگه دارد. با چنین کیسه‌ای٬ افراد سریعاً سیر شده و کمتر غذا می‌خورند.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جراحی بای پس تخصصی

بای پس معده

در این روش دو هدف مد نظر است: هدف اول اینکه فرد غذای کمتری میل کند و هدف دوم این‌که مواد غذایی کمتر جذب شود. در این روش دو عمل جراحی، یک جا، روی بیمار انجام می‌شود.
ابتدا معده را با دوختن به دو ناحیه تقسیم کرده و قسمت کوچک‌تر که معمولا حجمی معادل ۵ تا ۱۰ درصد کل معده را دارد، مسئولیت نگهداری غذا را به عهده می‌گیرد. در این روش هیچ قسمتی از معده جدا نمی شود و قسمت بزرگتر معده کماکان به ترشح آنزیم‌های معمول می‌پردازد ولی غذا وارد این قسمت نمی‌شود. سپس یک قسمت از روده را به معده ی کوچک‌تر متصل می‌کنند. در این عمل قسمتی از روده که در جذب نقش مهم‌تری دارد از مسیر خارج می‌شود.
بالطبع فرد خیلی سریع‌تر از قبل احساس پر شدن معده و سیری خواهد داشت و در ضمن مواد غذایی کم‌تری نیز جذب می‌شود. در این روش، بیماران، ۸۰ تا ۱۰۰ درصد اضافه وزن خود را از دست می دهند.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

بای پس کلاسیک معده

بای پس کلاسیک معده چگونه انجام می شود؟

در این روش دو هدف مد نظر است، هدف اول اینکه فرد غذای کمتری میل کند و هدف دوم اینکه مواد غذایی کمتر جذب شود. در این روش دو عمل جراحی، یک جا روی بیمار انجام می شود.
ابتدا معده را با دوختن به دو ناحیه تقسیم کرده و قسمت کوچکتر که معمولا حجمی معادل 5 تا 10 درصد کل معده را دارد ، مسئولیت نگهداری غذا را به عهده می گیرد. در این روش هیچ قسمتی از معده جدا نمی شود و قسمت بزرگتر معده کماکان به ترشح آنزیم های معمول می پردازد ولی غذا وارد این قسمت نمی شود .سپس یک قسمت از روده را به معده ی کوچکتر متصل می کنند. در این عمل قسمتی از روده که در جذب نقش مهمتری دارد از مسیر خارج می شودش 1 و 2.
بالطبع فرد خیلی سریعتر از قبل احساس پر شدن معده و سیری خواهد داشت و در ضمن مواد غذایی کمتری نیز جذب می شود.
در این روش، بیماران، 80 تا 100 درصد اضافه وزن خود را از دست داده و پس از آن تا آخر عمر در وزن ایده آل خود باقی خواهند ماند.
در این عمل نسبت به عما امگا بای پس یک محل برش و دوختن روی روده بیشتر انجام می شود. و باعث می شود مسیر صفرا و پانکراس از مسیر دیگری وارد روده شوند و وارد معده جدید نشوند.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جراحی بندینگ

میدبند، مزایا و عملکرد آن ش 1 و 2 و 3

ميدبند از طريق عمل لاپاراسکوپی به دور جدار خارجی معده به صورت حلقه ی قابل تنظيم جای گذاری می گردد. بديهی است با جاي گذاری ميدبند عملا معده به دو قسمت کوچک در قسمت بالا و بزرگ در قسمت پایین تقسيم شده که از آن پس بخش کوچک و فوقانی معده به عنوان معده اصلی شمرده می شود و در نتيجه حجم معده بدون برش يا دوخت کاهش می يابد، به صورتیکه بيمار پس از مصرف مقدار کمی غذا احساس سيری می نمايد. همچنين وجود حلقه دور معده باعث کندی عبور غذا شده، به همين دليل زمان سيری پايدار بوده و فرد به مدت قابل توجه ای ميل به غذا نخواهد داشت. بنابر اين، همين امر موجب کاهش وزن شده و در نتيجه کاهش وزن بر اثر کاهش حجم مواد غذايی حاصل می گردد.

هدف از درمان به روش گاستریک بندینگ

هدف اول: تغيير عادت غذايی شخص از پرخوری مداوم به يک عادت غذايی سالم و برنامه ريزی شده
هدف دوم: رسيدن به وزن مناسب با تنگ کردن تدريجی حلقه
هدف سوم: بی نيازی نسبت به وجود حلقه با گشاد کردن تدريجی آن ضمن تغيير عادت غذايی